Aktualności

Ostatni wykład wiosennego seminarium

Opublikowano: 14.05.2015

Plakat seminarium z programem wykładów

Zapraszamy na kończący wiosenne seminarium wykład pt. "Modele ilościowe i jakościowe w diagnostyce procesów przemysłowych". Wygłosi go prof. dr hab. inż. Jan Maciej Kościelny, dyrektor Instytutu Automatyki i Robotyki Wydziału Mechatroniki PW. Gorąco zachęcamy do wysłuchania prelekcji w dniu 26 maja 2015 r. g. 16:15-17:30, sala 213 w Gmachu Głównym PW.

Oprogramowanie ArcGIS w ramach licencji edukacyjnej Site - spotkanie z Esri Polska

Opublikowano: 06.05.2015

Logo Zespołu Edukacyjnego Esri

Zapraszamy na prezentację oprogramowania ArcGIS firmy Esri Polska. Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 maja 2015 r. w godzinach 11:00-13:00 w Klubie Absolwenta w Gmachu Głównym PW.

Prosimy o zgłaszanie udziału pod adresem sekretariat.ci@pw.edu.pl

Wykład "Modelowanie wielkoskalowe w projektowaniu nowoczesnych materiałów inżynierskich"

Opublikowano: 01.05.2015

Kolejny wykład w ramach wiosennego seminarium CI i CSZ wygłosi dr inż. Tomasz Wejrzanowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej. Podzieli się ze słuchaczami wynikami prac skupionych w obszarze projektowania właściwości metali o strukturze nanokrystalicznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem metod wielkoskalowych obliczeń w tego typu projektach.

Wyłudzanie haseł za pomocą wiadomości e-mail

Opublikowano: 29.04.2015

UWAGA! W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy próby wyłudzenia haseł do skrzynek pocztowych za pomocą fałszywych wiadomości e-mai, których nadawcą rzekomo jest Centrum Informatyczne PW. Informujemy, że jest to oszustwo i próba podszycia się pod naszą jednostkę. Centrum Informatyzacji nie rozsyła takich wiadomości i nigdy nie prosi o przesłanie hasła do skrzynki pocztowej. Wiadomości te są typowym przykładem phishingu

Kontynuacja wykładu prof. Jana Słyka

Opublikowano: 20.04.2015

Plakat seminarium z programem wykładów

Dla wszystkich, których w poprzednim cyklu szczególnie zainteresował ciekawy wykład prof. Jana Słyka, mamy dobrą wiadomość. We wtorek, 28 kwietnia, prof. Słyk w ramach wiosennego seminarium CI i CSZ wygłosi kontynuację swego wykładu "Przełom w modelowaniu form przestrzennych. Cyfrowa kreacja, symulacja, optymalizacja i ewaluacja w dziedzinie architektury". Zapraszamy serdecznie również osoby nie uczestniczące w części pierwszej.

Wiosenne seminarium - we wtorek kolejny wykład

Opublikowano: 09.04.2015

Plakat seminarium z listą wykładów

Dr inż. Stanisław Strzelczak z Wydziału Inżynierii Produkcji PW w ramach III seminarium wygłosi prelekcję zatytułowaną "Internet produkcyjno-logistyczny – budowa sieci semantycznej z zastosowaniem inżynierii ontologii i mereotopologii czasoprzestrzennej – podejście eScop". Zapraszamy we wtorek, 14 kwietnia o godzinie 16:15.

"Potencjał współpracy ICM z Politechniką Warszawską"

Opublikowano: 18.03.2015

Wszystkiego o nim będzie można się dowiedzieć już 31 marca na kolejnym wykładzie objętym wiosennym seminarium. Wykład pod powyższym tytułem wygłosi prof. dr hab. Marek Niezgódka, Dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Seminarium wiosenne - kolejny wykład 17 marca

Opublikowano: 05.03.2015

Plakat zapowiadający seminarium z umieszcznym programem wykładów

"Platforma SAP HANA - nowy paradygmat modelowania inżynierskiego i biznesowego" to temat kolejnego wykładu w ramach wiosennego semiarium. Poprowadzi go pan dyr. Andrzej Frydecki, Customer Solution Manager SAP Polska Sp. z o.o. Gorąco zapraszamy do wysłuchania prelekcji 17 marca o godzinie 16:15 w sali 213 Gmachu Głównego PW.

Rusza III seminarium CI i CSZ

Opublikowano: 23.02.2015

Plakat seminarium z zamieszczonym programem wykładów

We wtorek, 3 marca rozpoczynamy trzecie seminarium organizowane we współpracy z Centrum Studiów Zaawansowanych PW. Inauguracją kolejnego cyklu będzie wykład dr inż. Wojciecha Wróbla z Wydziału Fizyki PW, zatytułowany "Modelowanie struktury krystalicznej i dynamiki jonów w przewodnikach jonów tlenu". Tym samym serdecznie zapraszamy do udziału w całej serii wykładów bieżącego seminarium.

Ostatni wykład II seminarium CI i CSZ

Opublikowano: 21.01.2015

Zapraszamy na wykład kończący cykl II seminarium CI i CSZ. Finałową prezentację na  temat "Wielo-skalowe modelowanie oddziaływania pola elektromagnetycznego na tkanki żywe" przedstawią panowie dr hab. inż. Jacek Starzyński - prof. PW i  dr inż. Robert Szmurło. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Centrum Informatyzacji w 2014 roku.

Opublikowano: 19.12.2014

Centrum zostało powołane w czerwcu 2013 roku i do końca ubiegłego roku było organizowane z połączenia dawnych komórek organizacyjnych COI i ZOIAC. Rok 2014 stał się pierwszym, który zapewnił normalne funkcjonowanie nowej jednostki.

Powstał nowy Wikiprojekt: Politechnika Warszawska. Biogramy zasłużonych profesorów PW zainteresowały społeczność Wikipedii.

Opublikowano: 15.12.2014

Centrum Informatyzacji PW w ramach programu Odnowienia 100-lecia Tradycji Politechniki Warszawskiej prowadzi od kilku miesięcy akcję umieszczenia w Wikipedii biogramów zasłużonych profesorów PW. Nasz pomysł zdobył zwolenników nie tylko związanych z Politechniką Warszawską, ale również wśród wolontariuszy tworzących polską społeczność Internetowej Encyklopedii Wikipedia. 

13 stycznia odbędzie się kolejny wykład w ramach II seminarium CI i CSZ.

Opublikowano: 15.12.2014

"Modelowanie wieloskalowe mikrodefektów w monokryształach germanu" to temat kolejnego z cyklu wykładów w ramach seminarium organizowanego przez CI i CSZ. Wygłosi go dr inż. Piotr Śpiewak. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania.

"Wdrożenie Systemu SAP-FI w Politechnice Warszawskiej" nagrodzone srebrnym medalem w Konkursie SAP Quality Awards 2014

Opublikowano: 14.12.2014

Logo SAP Quality Awards

Każdego roku firma SAP organizuje światowy konkurs „SAP Quality Awards”, którego celem jest wskazywanie wzorów najlepszych wdrożeń, także w sensie skutecznego zmagania się z naturalnymi dla takich przedsięwzięć przeciwnościami. Zwycięzcom przyznawane są prestiżowe Nagrody Jakości. Otrzymanie takiego wyróżnienia jest wyrazem uznania dla organizacji, które osiągnęły wysoki poziom w planowaniu i realizacji projektów wdrożeń informatycznych. Z uwagi na charakterystykę systemu SAP są to tylko duże organizacje i koncerny światowe.

Wykład Tomasza Kibila - dyrektora Działu Doradztwa Informatycznego Ernst&Young

Opublikowano: 13.11.2014

Tym razem, w ramach trwającego seminarium CI i CSZ, na Politechnice Warszawskiej gościł będzie dyrektor Działu Doradztwa Informatycznego Ernst&Young, pan Tomasz Kibil. Na jego wykład zatytułowany "Potrzeby modelowania na użytek doradztwa odnośnie do zarządzania automatyką przemysłową. Potencjał współpracy praktyki z nauką" zapraszamy we wtorek, 25 listopada.

Propozycja dla studentów. Praca dyplomowa w Centrum Informatyzacji PW.

Opublikowano: 20.10.2014

na trawie zbudowany okrąg z ludzkich rąk i stóp

Drodzy studenci,

proponujemy Wam możliwość napisania prac dyplomowych w Centrum informatyzacji PW. 

NIDays 2014

Opublikowano: 15.10.2014

NIDays 2014

Największa, bezpłatna konferencja NI z wieloma ścieżkami tematycznymi dla inżynierów, naukowców oraz nauczycieli akademickich.

Wykład pt.: "Projektowanie infrastruktury fizycznej systemów informatycznych – zagadnienia podstawowe".

Opublikowano: 30.09.2014

Wydział Zarządzania zaprasza 16 października 2014 r. o godz. 9:15 (ul. Narbutta 85, sala NT312A) na wykład pt. "Projektowanie infrastruktury fizycznej systemów informatycznych – zagadnienia podstawowe". 

Inauguracja drugiego seminarium CI i CSZ

Opublikowano: 18.09.2014

Plakat z programem seminarium

7 października dr hab. inż. Bartosz Sawicki wykładem pt. "Modelowanie problemów bioelektromagnetyzmu przy pomocy aktualnych narzędzi i technologii informatycznych" zainauguruje kolejne seminarium organizowane przez CI i CSZ. Serdecznie zapraszamy do udziału w całym cyklu wykładów.

Wysłużony System Ewista został zastąpiony modułem ELS w systemie CM USOS

Opublikowano: 10.09.2014

Pomimo okresu wakacyjnego i urlopowego w ramach wdrożenia systemu CM USOS na Politechnice Warszawskiej trwały intensywne prace. Związane one były głównie z zastąpieniem i wyłączeniem z produkcji systemu Ewista

Centrum Informatyzacji podejmuje akcję umieszczania w Wikipedii biogramów uznanych profesorów PW .

Opublikowano: 08.09.2014

Centrum Informatyzacji PW w ramach programu Odnowienia 100-lecia Tradycji Politechniki Warszawskiej podejmuje akcję umieszczenia w Wikipedii biogramów zasłużonych profesorów, których życie i działalność powinny być upamiętnione.

Uruchomienie systemu produkcyjnego SAP-FI

Opublikowano: 08.07.2014

Zgodnie z Decyzją nr 84 / 2014 JM Rektora z dnia 30 czerwca 2014 r.

http://bip.pw.edu.pl/Wewnetrzne-akty-prawne/Dokumenty-Rektora-PW/Decyzje-Rektora/2014/Decyzja-Rektora-nr-84-2014-z-dnia-30-06-2014

w dniu 1 lipca został produkcyjnie uruchomiony system SAP FI. 

Politechnika Warszawska została partnerem Programu ABC rozwoju.

Opublikowano: 08.07.2014

Program koordynowany jest przez Fundacje IT Leader Club Polska w ramach realizacji celów związanych z inicjatywą “eKompetencje Przyszłości” i misją “Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych” - powołaną pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Uruchomienie CM USOS, zamknięcie systemu Ewista.

Opublikowano: 08.07.2014

Obecnie wkraczamy w kluczową fazę projektu wdrożenia Centralnego Modułu USOS i przygotowujemy się do zamknięcia dotychczasowego systemu ewidencji studentów - Ewista. 

Postępy prac w projekcie CM USOS

Opublikowano: 16.05.2014

W ramach projektu CM USOS prowadzone są prace związane z przygotowywaniem dokumentacji obecnej funkcjonalności CM USOS. Dokumentacja dotycząca wybranych funkcjonalności takich jak korzystanie z USOSWeb (dostęp przez www), APD (Archiwum Prac Dyplomowych), modułu sprawdzianów będzie wkrótce dostępna dla pracowników PW posiadających obecnie konto w USOSWeb. Dokumentacja zostanie udostępniona na dedykowanym do tego celu portalu, który obecnie jest uruchamiany przez zespół CI.