POL-on

Na podstawie danych wprowadzonych do systemu POL-on Uczelnia otrzymuje coroczną subwencję i jest ewaluowana naukowo raz na cztery lata.

POL-on to repozytorium stworzone na potrzeby MEiN oraz innych urzędów centralnej administracji, kumulujące dokumentację publicznych i prywatnych uczelni wyższych, w celu ulepszania zarządzania, a przede wszystkim korzystniejszego lokowania środków publicznych w sferze szkolnictwa wyższego. Część informacji zebranych w systemie zostaje podana do informacji publicznej.

 

Założenie konta do systemu POL-on

Uzyskanie dostępu odbywa się w kilku krokach. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy szczegółową instrukcję.

 

Logowanie do systemu

Do systemu logujemy się ze strony https://polon2.opi.org.pl/home/login. Rekomendowaną, przez wykonawcę oprogramowania, przeglądarką jest Google Chrome.

 

Pomoc POL-on

W zakładce „Pomoc” https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/

można znaleźć dokładną instrukcję uzupełniania danych wraz z podstawą prawną i wykładnią merytoryczną do modułów znajdujących się w POL-onie.
 

FAQ

Najczęściej zadawane pytania. https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/faq/

 

Szkolenia

Aby móc wziąć udział w szkoleniu:

  • Mogą się Państwo zapisać osobiście na stronie internetowej OPI: https://szkolenia.opi.org.pl/nadchodzace-szkolenia/#wszystkie

lub

  • zgłosić osoby do przeszkolenia wraz z określeniem modułu, w którym dana osoba ma być przeszkolona (formularz zgłoszeniowy poniżej). Zapisów dokona Koordynator ds. Koordynator ds. sprawozdawczości w systemie POL-on w Politechnice Warszawskiej po otrzymaniu listy z Państwa jednostki. Zorganizowanie szkolenia jest możliwe pod warunkiem zebrania 15 chętnych.

Przy braku możliwości zorganizowania szkoleń w opisany powyżej sposób Koordynator ds. sprawozdawczości w systemie POL-on w Politechnice Warszawskiej przeprowadzi je osobiście.

 

Wersja demo POL-on

Polecamy korzystać z wersji demo systemu POL-on, gdzie mogą Państwo swobodnie ćwiczyć wprowadzanie danych w poszczególnych modułach.

https://polon2-demo.opi.org.pl/home/login

 

Aktualności POL-on

Zachęcamy do zaglądania w zakładkę: „Aktualności” https://polon.nauka.gov.pl/informacje/aktualnosci/o/10, aby być na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w systemie POL-on.

 

Wsparcie

Dział Centralnej Sprawozdawczości

Tel: (22) 234 5398

e-mail:  polon.ci@pw.edu.pl

jakub.debicki@pw.edu.pl

 

 

 

System POL-on

Pod przyciskiem „Zgłoś uwagę” znajdującym się w prawym górnym rogu strony mogą Państwo zgłosić pojawiające się problemy lub też przekazać zgłoszenie do Dział Centralnej Sprawozdawczości.